انواع پنجره های دوجداره برای فضاهای مختلف

انواع پنجره های دوجداره-sayanwin.com

در این مطلب به معرفی انواع پنجره های دوجداره برای فضاهای مختلف میپردازیم. پنجره ها فقط یک وسیله تزئینی برای خانه شما نیستند و هیچکدام از آنها سطحی نیستند. آنها نقش مهمی در تعیین حساسیت آن اتاق خاص و جذابیت کل خانه شما دارند. انتخاب و سپس نصب پنجره با توجه به آنچه سبک شماست و آنچه از خانه می خواهید و چه چیزی نیاز دارد می تواند تصمیم سختی باشد. غالباً این یک تصمیم بسیار استراتژیک است که فرد پس از تحقیق و بررسی دقیق به آن می رسید. نور و هوا دو عامل مهم هستند که باید مورد توجه قرار گیرند زیرا آنها برای شما و همچنین رفاه خانواده بسیار مهم هستند. برای کمک به شما در این امر، در اینجا لیستی از انواع پنجره هایی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، عنوان شده است.

معرفی پنجره لولایی

پنجره های لولایی سال ها است که جزئی از خانه ها هستند. مکانیسم این پنجره ساده است. به طور معمول دارای لولا هایی در هر طرف، یعنی سمت چپ و راست است و به بیرون باز می شود. این پنجره ها دارای صفحات بزرگ ساخته شده از شیشه با فریم بندی مناسب هستند. از آنجا که کارکرد آنها آسان است و در صورت امکان باز و بسته می شوند، برای همه نیازهای تهویه شما مطلوب هستند. هنگامی که  این پنجره ها بسته و قفل می شوند ، مهر و موم موثری دارند. این مهر و موم موثر باعث شگفتی در بهبود بهره وری انرژی در خانه شما می شود.

sayanwim.com

 مزایای پنجره خلیج

پنجره های خلیج که اغلب به عنوان پنجره های باغ شناخته می شوند، پنجره هایی هستند که کمی بیرون زده هستند. ساختار این پنجره ها مناسب است اگر به دنبال پنجره مشرف به چمن جلو یا حیاط خلوت خود هستید. معماران و دکوراتورهای داخلی ایده پنجره های خلیج را دوست دارند زیرا پنجره های خلیج به آنها امکان ایجاد زاویه می دهند. به دلیل بازی با زوایا، نور خورشید می تواند از قسمت های مختلف وارد اتاق شما شود. با ثابت بودن این پنجره ها ، آنها اجازه می دهند مقدار زیادی از نور خورشید وارد اتاق شما شود. پنجره های خلیج همچنین در آشپزخانه ها و اتاق های خانوادگی بسیار مناسب می باشد.

پنجره کشویی

این مدل، دارای یک مسیر تعبیه شده در قاب هستند که پنجره ها می توانند به جلو و عقب کشیده شوند. این پنجره ها به جای باز شدن در خارج به صورت افقی حرکت می کنند.


تفاوت شیشه سکوریت و لمینت در چیست؟

از آنجا که طراحی پنجره های کشویی ساده و درجه یک است ، در بین صاحبان خانه کاملاً محبوب است و یک نوع طراحی بسیار معمول برای پنجره است. این نوع پنجره ها برای اتاق هایی که دارای بالکن هستند گزینه ای عالی است.

پنجره ثابت آلومینیوم

پنجره های ثابت، پنجره هایی با کارایی کم هستند به همین دلیل در مناطقی که جریان هوا اهمیت چندانی ندارند بهترین گزینه هستند. این یکی از بزرگترین پنجره هایی است که می توانید در خانه خود داشته باشید. این پنجره ها سطوح شیشه ای بزرگی هستند که می توانند مرکز یک دیوار را اشغال کنند. این نوع پنجره ها ضمن داشتن منظره گسترده و اسراف از فضای بیرون، حداکثر نور خورشید را به اتاق شما می دهد. با ثابت شدن صفحات شیشه ای، احتمال نشت هوا کمتر است. اگر خانه شما منظره زیبایی دارد که می خواهید از آن لذت ببرید اما نمی خواهید از سر و صدای بیرون اذیت شوید، پنجره آلومینیومی بهترین انتخاب شما هستند. این پنجره به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه مزاحمت از منظره خود لذت ببرید.

پنجره آویز بالا

نام دیگر پنجره های آویز بالا پنجره های روتاری است. این نوع پنجره ها به سمت بیرون کج می شوند که یک ویژگی مثبت برای آنها محسوب می شود زیرا اندازه اتاق شما محدود نمی شود. پنجره های آویز بالا نیز از ورود برف یا باران به اتاق شما جلوگیری می کنند. در کنار این ، آنها همچنین عایق خوبی را فراهم می کنند. آنها می توانند با استفاده از پنجره های ثابت برای تهویه مناسب نصب شوند و همچنین می توانند در بالای درب ها نصب شوند.

حال که با انواع پنجره های دوجداره برای فضاهای مختلف آشنا شدید متوجه شدید پنجره از جهات مختلف،انواعی دارد ، به همین دلیل انواع مختلفی از پنجره وجود دارد که متناسب با سبک ها و تنظیمات مختلف است. برخی از آنها برای تهویه مناسب هستند در حالی که برخی از انواع پنجره ها برای نوع خاصی از طراحی معماری ایده آل هستند. این شما هستید که بر اساس نیاز آن ها را انتخاب می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس