تعویض پنجره قدیمی با دو جداره

تعویض پنجره قدیمی با دو جداره

امروزه برای ساختمان ها از پنجره دو جداره استفاده می شود زیرا این پنجره ها دارای مزیت های بسیاری از جمله عایق صدا، گرما و سرما هستند. اکثر ساختمان هایی که عمر بیشتری دارند از پنجره های قدیمی در ساختمان استفاده کرده اند اما این امکان وجود دارد که پنجره های قدیمی را با پنجره دو جداره تعویض کرد. اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد تعویض پنجره قدیمی با دو جداره کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

همینطور میتوانید از دیگر بخش های ما که شامل درب ورودی دوجداره میشود نیز استفاده کنید.

تعویض پنجره قدیمی با دوجداره به چه صورت انجام می گیرد؟

برخی از افراد تعویض پنجره قدیمی با دوجداره را بسیار عذاب آور می دانند به دلیل تخریب ساختمان و دوباره تعمیر کردن ساختمان، این تعویض موجب هزینه های بسیاری برای فرد می شود و به همین دلیل استفاده از پنجره های قدیمی را بهتر می دانند. اما باید این نکته را توجه کنند که درصورت تعویض نکردن پنجره به دلیل اینکه پنجره های قدیمی عایق نمی باشند باعث صرف انرژی و هزینه بیشتری می شود. اگر تعویض پنجره را به افراد متخصص بسپارید در کوتاهترین زمان و بدون آسیب می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

در صورت داشتن تخصص در این زمینه این کار به راحتی و بدون کمترین خرابی انجام می گیرد. پنجره قدیمی را به وسیله دستگاه فرز جدا می کنیم و پنجره دو جداره را جایگزین پنجره قدیمی می کنیم. پنجره های دوجداره به وسیله پیچ روی دیوار قرار می گیرند و با چسب های مخصوص درزگیری می شوند به دلیل استفاده از پروفیل های مخصوص قسمت کمتری از فریم بعد از نصب پنجره دو جداره دیده می شود.

 تعویض پنجره قدیمی با دو جداره چه تاثیری در عایق بندی دارد؟

استفاده از پنجره های دو جداره در فصل گرما و سرما باعث جلوگیری از ورود سرما، گرما، گرد و خاک و آلودگی می شود. دمای محیط را تنظیم می کند و باعث کاهش هزینه مصرف انرژی می شود. در گذشته از پنجره های معمولی در ساخت و ساز استفاده می شد که علاوه بر عایق نبودن زیبایی چندانی برای نمای ساختمان نداشت.

قیمت پنجره دو جداره

برای تعویض پنجره قدیمی با دو جداره باید هزینه ای را پرداخت کنید قیمت این تعویض به عوامل زیادی بستگی دارد اندازه پنجره بیشترین تاثیر در قیمت تعویض پنجره را دارد و همچنین نوع پنجره و کیفیت آن جنس پروفیل و شیشه دو جداره نیز در قیمت پنجره تاثیر دارد. برای تعویض شما می توانید با شرکت های سازنده پنجره تماس برقرار کنید و کارشناسان متخصص در این زمینه شما را راهنمایی می کنند و با توجه به اندازه پنجره قیمت انواع پنجره دو جداره را در اختیار شما قرار می دهند. شما نسبت به بودجه ای که دارید بهترین پنجره را انتخاب می کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی هافمن در تهران

آیا تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو جداره ضروری است؟

عوامل متعددی وجود دارد که نشان می دهد تعویض پنجره قدیمی با دو جداره ضروری است. اما ضرورت زمانی پیدا می کند که این جایگزینی دارای مزایای بسیاری باشد. این عوامل به شرح زیر است:

 • صرفه جویی در مصرف انرژی می کند.
 • جلوگیری از آلودگی صوتی که نود درصد از نفوذ آلایندگی های صدا جلوگیری می کند.
 • افزایش امنیت خانه و سایر محیط را فراهم می کند.
 • مقاوم در برابر زلزله می باشد.
 • کمک به محافظت محیط زیست می کند.
 • باعث بالا رفت قیمت ملک می شود.
 • پنجره دوجداره در برابر شرایط محیطی و خورشید عدم تغییر رنگ می دهد.
 • زیبایی نمای ساختمان را دوچندان می کند.
 • این پنجره ها نسبت به پنجره های معمولی دارای طول عمر بیشتری است.
 • قابلیت بازیافت و سهولت در نظافت این پنجره ها وجود دارد.
 • وزن کم و سرعت در نصب مهمترین مزیت پنجره دو جداره است.
 • مقاوم در برابر باران و رطوبت است.
 • امکان نصب پرده های توری در این پنجره ها وجود دارد.

نتیجه گیری

بسیاری از افراد این تصور را دارند که تعویض پنجره قدیمی با پنجره دو جداره زمان و هزینه زیادی را باید متحمل شد. اما باید به این نکته توجه کنید که تعویض پنجره قدیمی با دوجداره بسیار کارآمد و مفید است و باعث صرفه جویی در انرژی و هزینه می شود. اما بهتر است قبل از تعویض، پنجره مورد نظر خود را انتخاب کنید و بهترین و با کیفیت ترین پنجره را نسبت به بودجه ای که دارید خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس