قیمت پنجره دوجداره

قیمت پنجره دوجداره-sayanwin.com

هنگام انتخاب در و پنجره برای منزل اولین چیزی که ذهن مشتری را درگیر می‌کند هزینه تمام ‌شده تجهیزات است. حتما این سوال برای شما هم پیش‌آمده که قیمت پنجره دوجداره چطور تخمین زده می‌شود. درصورتی‌که نسبت ‌به قیمت‌های این نوع در و پنجره آگاهی کافی داشته باشید انتخابی بهتر و باکیفیت‌تر خواهید داشت. عوامل گوناگونی بر قیمت این پنجره‌های نسل جدید تاثیرگذار است که در این نوشتار به پاره‌ای از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قیمت پنجره دوجداره-sayanwin.com

قیمت پنجره دوجداره upvc چطور تعیین می‌شود؟

برآورده هزینه پنجره دوجداره معمولاً فرایند پیچیده‌ای ندارد و با یک محاسبه ساده بدست می‌آید اما برای اینکه‌ به قیمت واقعی‌تری دست پیدا کنید باید ابعاد دقیق پنجره را بدانید. سایر عوامل جانبی که در قیمت نهایی این در و پنجره‌های جدید تاثیر دارند شامل تعداد بازشوها، فیکس، نوع باز شدن پنجره به‌طور تک حالته و دو حالته یا مدل کشویی می‌باشد. قیمت پایه در و پنجره دوجداره بر مبنای هر مترمربع از فضای در اختیار مشخص می‌شود.

 اهمیت متراژ خانه در قیمت پنجره‌های دوجداره

پنجره‌ها معمولاً به‌طور استاندارد ابعاد ۱۴۰ در ۱۴۰ سانتی‌متر دارند. اگر بنا باشد پنجره‌ای با این ابعاد استاندارد نصب کنید قیمت آن به ‌صورت واحدی محاسبه خواهد شد.
به ‌عنوان نمونه اگر بنا باشد سه پنجره دوجداره upvc با اندازه‌های استاندارد تعبیه شود هزینه نصب آن به‌صورت ۳ واحد پنجره محاسبه خواهد شد. حال اگر بخواهید قیمت نصب هر مترمربع را بدانید باید قیمت تمام ‌شده را بر متر مربع پنجره تقسیم کنید تا قیمت هر مترمربع مشخص ‌شود.
البته این نوع قیمت‌گذاری تخمینی است و عوامل زیادی بر افزایش یا کاهش قیمت پنجره دوجداره upvc تاثیر گذار است.

sayanwim.com

 

 قیمت مدل‌های متفاوت پنجره دوجداره

مسلماً قیمت پنجره دوجداره براساس مدلی که انتخاب می‌شود متغیر خواهد بود. این تغییر قیمت‌ها به حالت‌های بازشوی پنجره بستگی دارد.
هر چه تعداد بازشوهای پنجره بیشتر شده و حالت‌های باز شدنشان پیچیده‌تر طراحی شود، قیمت هم به همان نسبت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. یکی از عوامل مهم دیگر شیوه تولید در و پنجره‌های دوجداره است.
به ‌عنوان نمونه اگر پنجره‌های دوجداره به ‌صورت مکانیزه تولید شده باشد به دلیل کاهش هزینه‌های جانبی تولید، قیمت مقرون به صرفه‌تری خواهد داشت. درحالی‌که مدل‌های غیر مکانیزه و دستی گران‌تر هستند.
البته ناگفته نماند درحال‌حاضر برندهای گوناگونی تولیدات در و پنجره   upvcرا به بازار عرضه می‌کنند که قیمت‌های آن با توجه به کیفیت و پروسه تولید متفاوت است.

 اهمیت جنس پروفیل

پروفیل پنجره دوجداره جنس‌های متفاوتی دارد که با توجه به برند تولید کننده و میزان کیفیت رنگدانه‌ها نرخ‌های متفاوتی دارد.
درضمن انواعی از پروفیل‌های رنگی و لمینت هم وجود دارد که قیمت شان با توجه به ابعاد پنجره متفاوت خواهد بود. به‌ طورکلی رنگی بودن پروفیل تاثیر افزایش ۳۰ درصدی در قیمت پنجره دوجداره نهایی دارد.

یراق آلات چه تاثیری در قیمت پنجره دوجداره دارد؟

این ابزار مانند سایر ابزارهای جانبی برندهای مختلفی دارند. یراق آلات با کیفیت در ماندگاری آب‌بند لت های در و پنجره دوجداره بسیار تاثیرگذار است. معمولاً یراق آلات باکیفیتی که در ایران بکار گرفته می‌شود تولید ترکیه هستند و قیمت‌های بالایی دارند.
درنهایت باید بگوییم شیشه‌ها هم از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت تمام ‌شده پنجره‌ها هستند.
از آنجایی‌که بخش عمده هر پنجره را شیشه‌ها تشکیل می‌دهند و این شیشه‌ها انواع دو تا چند جداره و همچنین رنگ‌های مختلف دارند، پس برآورد قیمت با هر نوع از این شیشه‌ها متفاوت خواهد بود. آخرین مرحله نصب پنجره‌های دوجداره است که با توجه به‌ مهارت و دانش فنی که نیاز دارد کار هرکسی نیست. مسلماً با وجود وزن و اندازه بزرگ این پنجره‌ها و تخصصی که برای نصب نیاز دارد هزینه‌بر بودن آن منطقی به ‌نظر می‌رسد. درست است که هزینه های برآورد شده برای پنجره های دوجداره خیلی بالاتر از پنجره های دیگر است اما این هزینه برای یک عمر از ماندگاری بنا صرف خواهد شد. این پنجره ها انواع گوناگونی دارند و هر خانواده با توجه به سلیقه و توقعاتشان یکی از انواع را انتخاب کنند. اما مهم ترین دلایل انتخاب پنجره های دوجداره به سه مزیت کلی برمی گردد:

  • پنجره های دوجداره عایق صوتی خیلی خوبی هستند و از آزار صداهای شلوغی و هیاهوی ماشین ها  به داخل جلوگیری می کنند
  • پنجره های دوجداره عایق های حرارتی خیلی خوبی هستند و گرما و سرما را در محیط خانه حفظ کرده از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند
  • ممانعت از نفوذ گرد و غبار و آلودگی هوا به داخل خانه هم از بهترین قابلیت های کاربردی این پنجره هاست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس