مزایای پنجره دوجداره

مزایای پنجره دوجداره-sayanwin.com

مزایای پنجره دوجداره نسبت به پنجره های قدیمی بسیار زیاد است، پنجره‌هایی که در طی سالیان گذشته پیش ‌از ظهور پنجره دوجداره در خانه‌های قدیمی وجود داشت معمولاً قاب چوبی یا فلزی داشتند. پنجره‌هایی با شیشه‌های معمولی که خیلی از استانداردهای پنجره‌های امروزی فاصله داشت. در مورد پنجره‌ دوجداره هم این ‌موضوع صادق است و در پروسه تولید سعی می‌شود تا تمام معایب پنجره‌های قدیمی جبران شود.

چرا پنجره‌های دوجداره بهتر هستند؟

پنجره‌های یو پی ‌وی سی دوجداره که چند سالی است مهمان خانه‌های جدید شده‌ ضریب انتقال حرارتی پایین است به ‌عبارتی عایق حفاظتی این پنجره ها اجازه نمی‌دهد حرارت فضای داخلی به بیرون درز پیدا کند. از سوی دیگر در تولید این سبک پنجره‌ها نوارهای پلاستیکی تعبیه ‌شده که نقش عایق‌بندی اطراف شیشه‌ها را به‌ عهده دارد.وجود نوارهای پلاستیکی و همچنین شیشه‌های دوجداره موجب می‌شود این پنجره ها عملکرد بسیار عالی در عدم نفوذ هوای داخل به بیرون و بالعکس داشته باشند.
برای نصب و راه‌اندازی پنجره‌های دوجداره یراق آلات خاصی استفاده می‌شود که اگر از نوع باکیفیت و درجه یک باشد استاندارهای محصول نهایی را تا حد زیادی ارتقا می دهد.

پس درصورتی‌که پنجره‌های دوجداره همه استانداردهای لازم را داشته باشند می‌توانند از اتلاف انرژی سرمایی و گرمایی در بیشترین حد ممانعت کنند.
نسل جدید از پنجره‌های خانگی و صنعتی از مزاحمت سروصدای بیرون و صدای بوق و تردد ماشین‌ها تا حد زیادی می‌کاهد چرا که همانند عایق صوتی عمل می‌کند. حال این سوال پیش میاید که آیا هر پنجره دوجداره عایق صوتی است؟

در ضمن راهکار بسیار خوبی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی به فضای داخل خانه است. بنابراین محیط داخل خانه تا مدت زمان طولانی تری پاکیزه می‌ماند.
همان‌طور که تجربه کرده‌اید پنجره‌های قدیمی درزهای بازی دارند که گرما و سرما و آلودگی به ‌راحتی وارد خانه می‌شود.

sayanwim.com

 استحکام، یکی از مزایای پنجره‌ دوجداره

یکی از مزایای پنجره‌ دوجداره UPVC مقاومت بسیار زیاد آنها در برابر انواع آب ‌و هوا و همچنین تغییرات دمایی شدید میباشد و حتی در مقابل مواد شیمیایی هم نسبت ‌به پنجره‌های معمولی خیلی مقاوم‌تر هستند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که هزینه‌های حاصل از نصب پنجره‌ دوجداره کاملاً توجیه اقتصادی داشته باشد. دوام و ماندگاری این پنجره ها با مقاومت قابل‌توجهی که دارند نسبت ‌به پنجره‌های معمولی خیلی بیشتر است.

یکی از مشکلات شایع در خانه‌های قدیمی با پنجره‌های معمولی این است که هنگام بارش برف و باران و به‌خصوص تگرگ و باران‌های سیل‌آسا آب به داخل ساختمان نفوذ می‌کند و دیوارها ترک برمی‌دارند. حال‌ آنکه در پنجره‌ دوجداره این مشکل کاملاً برطرف شده و عایق‌های این پنجره‌ها اجازه ورود رطوبت به داخل خانه را نمی‌دهند.
یکی از مزایای بزرگ پنجره‌های نسل جدید ویژگی‌ قابل بازیافت بودن آنهاست که می‌تواند مجدداً به چرخه صنعت بازگردد و تأثیرات مثبتی در محیط‌ زیست خواهند داشت.

حتما مشاهده کرده اید ‌که پنجره‌های قدیمی به‌ خوبی عایق‌بندی و روکش زنی نمی‌شدند و به‌سرعت دچار زنگ‌زدگی و خوردگی ناشی از تغییرات آب‌وهوایی بودند.
در کنار همه مزایای حفاظتی پنجره‌های دو جداره  که عایق گرما و سرما هستند نمی‌توان از اهمیت فوق‌العاده آنها در زیباسازی فضای داخلی و خارجی ( نمای ساختمان) چشم‌پوشی کرد. این پنجره‌ها با رنگ‌بندی‌های گوناگون به‌خوبی با نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی هارمونی پیدا می‌کند. درضمن تعبیه شدن شیشه‌های رفلکس با رنگ‌های جذاب و گوناگون در زیبایی ظاهری پنجره دوجداره تاثیر بسزایی داشته ‌است.

در نهایت مهم ترین مزایای پنجره دوجداره جدید حالت‌های مختلف بازشو آن است که مطابق خواسته و توقع شما از پنجره طراحی می‌شود. قابلیت بازشو در فرم‌ها و مدل‌های مختلف باعث می‌شود باز و بسته شدن پنجره با توجه به فضایی که در اختیار دارید خیلی راحت‌تر باشد. حتی افراد با سنین پایین‌تر و کودکان به ‌سادگی می توانند پنجره را باز و بسته کنند.

طراحی، یکی از کاربردی ترین مزایای پنجره‌ دوجداره

یکی از کاربردی ترین مزایای پنجره دوجداره این است که در طراحی آن‌ها قدرت مانور زیادی وجود دارد. شما می توانید از میان طرح ها و رنگهای گوناگون بهترین گزینه را برای خانه هایتان انتخاب کنید. در و پنجره های خانه نه تنها امنیت و حفاظت خانه را تامین می کنند بلکه نمادی از سلیقه و شخصیت شما محسوب می شوند. از این رو پیش از اینکه هر تصمیمی بگیرید در مورد نقش زیبایی ظاهری آن بر دکوراسیون داخلی به خوبی فکر کنید

1 دیدگاه برای “مزایای پنجره دوجداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس