چگونه پنجره های آشپزخانه را انتخاب کنیم

انتخاب پنجره دوجداره آشپزخانه

انتخاب پنجره دوجداره آشپزخانه می بایست در راستای هر خانه و ساختمان بصورت مجزا بررسی شود . بصورت کلی پنجره های آشپزخانه از نظر عملی و زیبایی نقش مهمی در خانه شما دارند، به همین دلیل می بایست متناسب با هر خانه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. پنجره های مناسب احساس گرمی بخش  و انسجامی ایجاد می کنند و ضمن ایجاد فضای کافی برای کابینت و لوازم خانگی، نور و تهویه طبیعی را تأمین می کنند. اما از کجا می دانید کدام پنجره ها برای آشپزخانه شما مناسب هستند؟

 

انتخاب پنجره دوجداره آشپزخانه

با وجود سبک ها و اندازه های مختلف پنجره ، انتخاب مناسب پنجره آشپزخانه به طراحی، فضا، نیازها و تنظیمات آشپزخانه شما بستگی دارد. اما می توان پیشناداتی را بصورت مختصر که بیشترین بازخورد و تقاضا را در بازار به نفع خود بدست آورده اند را معرفی کنیم. درواقع بررسی انواع پنچره مناسب برای آشپزخانه می تواند شما را در تصمیم گیری بسیار همراهی کند تا با دید بهتر با در دست داشتن اطلاعات مختصر به انتخاب ایده آل برسید.

 

جنس پنجره آشپزخانه از چه موادی باشد ؟

انتخاب مواد معمولاً اولین سوالی است که هنگام خرید پنجره از خود می پرسید. چرا ؟ زیرا این ماده برای بسیاری از معیارهای زیبایی شناسی ، عملکرد ، دوام و غیره تعیین کننده است. مواد اصلی را برای یک درب یا پنجره می تواند از PVC ، چوب ، آلومینیوم باشد. درواقع افرادی که به دنبال انتخاب پنجره دوجداره آشپزخانه ، هستند بیشتر منظورشان همین پروفیلی است که در پنجره بکار برده می شود.

 

بهترین نوع پنجره برای آشپزخانه چیست ؟

بدون هیچ توضیح اضافه ای ما به شما پنجره های دوجداره را به لحاظ ویژگی هایی که دارد و به خصوص بخاطر بهروه ای که در بحث انرژی دارد پیشنهاد می کنیم. البته ما سایر پنجره ها را رد نمی کنیم ولی بهترین با توجه به شرایط کنونی همین نمونه های دوجداره می باشند. پنجره دوجداره در آشپزخانه خود دارای انواع مختلفی از نظر طراحی و پروفیل استفاده شده در آن می باشد.

 

نکته : اگر منظورتان از انتخاب پنجره دوجداره آشپزخانه، ساده یا دوجداره بودن باشد، ما به شما نوع دوجداره را پیشنهاد می دهیم.

 

پنجره دوجداره چگونه پنجره ای می باشد؟

یک پنجره دو جداره استاندارد از دو شیشه ساخته شده است که این دو لایه شیشه توسط یک لایه هوا یا گاز جدا شده اند. عایق حرارتی و صوتی عالی در این نوع از پنجره ها، نصب شیشه دو جداره راحتی را برای یک خانه و عملکرد حرارتی آن بهینه می کند.

 

پنجره ترمال بریک آشپزخانه

ترمال بریک، پروفیلی است که اصلاح شده ی آلومینیوم می باشد و پنجره ترمال بریک امروزه در بین نمونه های دوجداره جدیدترین فناوری می باشد که به دلیل شکست حرارتی که ایجاد می کند می تواند در آشپزخانه استفاده شود.

 

پنجره های کشویی:

در پاسخ به سوال چگونه پنجره های آشپزخانه را انتخاب کنیم، می توانیم از نوع طراحی آن به شما نمونه های کشویی را پیشنهاد دهیم. پنجره کشویی دوجداره می تواند از نوع پنجره دوجداره آلومینیومی، پنجره دوجداره ترمال بریک و یا پنجره دوجداره upvc و pvc ساخته شود.

این پنجره های کلاسیک از یک ظاهر زیبا و تهویه عالی برخوردارند و با اکثر سبک ها در دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ هستند. یک گزینه عالی برای بالای ظرفشویی آشپزخانه ، پنجره های کشویی می باشند که می توانند یک تجربه داخلی و خارجی ایجاد کنند و به عنوان یک پنجره سرویس دهنده به مکان های ناهار خوری شوند.

 

پنجره آشپزخانه چه ویژگی هایی را می بایست داشته باشد؟

اینکه چگونه پنجره های آشپزخانه را انتخاب کنیم، برمی گردد به خصوصیات و ویژگی هایی که می بایست در پنجره وجود داشته باشد.

پنجره های آشپزخانه شما باید تعادل بین تکمیل زیبایی خانه شما ، به حداکثر رساندن نور طبیعی و تهویه و ایجاد فضای کافی برای وسایل آشپزخانه و محل نگهداری را ایجاد کند.

 

طراحی:

پنجره در ظاهر و احساس آشپزخانه شما نقشی اساسی دارد. خواه آشپزخانه شما مدرن باشد یا کلاسیک ، پنجره هایی را انتخاب کنید که با طراحی و رنگ آمیزی آشپزخانه شما هماهنگی و هارمونی داشته باشد. حتما پنجره های آشپزخانه خود را با پنجره های دیگر در خانه خود مطابقت دهید، به خصوص اگر بیرون آشپزخانه شما به سمت خیابان از بیرون است.

 

نور:

یک آشپزخانه به طور طبیعی روشن ، محیطی کاملاً گرم و دلنشین را برای پخت و پز و سرگرمی مناسب فراهم می کند. نور طبیعی همچنین با از بین بردن نیاز به نور مصنوعی در طول روز ، می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه های انرژی کمک کند. برای به حداکثر رساندن نور طبیعی ، به دنبال پنجره هایی با صفحه شیشه ای عریض تر و قاب ساده باشید.

 

تهویه:

در حالی که هودها به طور موثری بو ، گرما و دود را از بین می برند، پنجره ها تهویه و جریان طبیعی هوای بیشتری ایجاد می کنند.

 

امنیت:

برای پنجره های قابل استفاده ، به دنبال سبک های قوی و ایمن باشید که بتوانند در حالت قفل شده و با صفحه های امنیتی ترکیب شوند تا آرامش بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس