درب های کشویی آلومینیومی

درب های کشویی آلومینیومی-sayanwin.com

ویژگی درب های کشویی آلومینیومی چیست؟ مزایای درب های کشویی آلومینیومی چیست؟ امکانات درب های کشویی آلومینیومی چیست؟ آیا امروزه درب های آلومینیومی برای درب های منزل یا محل کار یا غیره مناسب می باشد؟

در این مقاله می خواهیم به بررسی ویژگی ها و امکانات درب های کشویی بپردازیم.

درب های کشویی آلومینیومی-sayanwin.com

درب های کشویی آلومینیومی چیست؟

درب های آلومینیومی معمولا از دو برگ درب تشکیل شده است و می توان آن را با کشیدن درب به جلو و عقب باز کرد. برخلاف درهای نوسان سنتی، درب های کشویی فضای زیادی را برای باز شدن درب اشغال نمی کنند اما در مقایسه با درب های تاشو، درب های کشویی محدودیتی برای ارائه راه ورودی کوچکتر دارند زیرا فقط یکی از برگ های درب را می توان در یک زمان جابجا کرد. هنگام باز شدن، ورق درب متحرک در مقابل ورق ثابت در می لغزد و در نتیجه نیمی از راه ورودی مسدود می شود.
با این حال، درب های کشویی به خاطر ویژگی های خوبی که دارد توانسته است در بین افراد محبوبیت زیادی کسب کند.

sayanwim.com

امکانات درب های کشویی آلومینیومی

درب های  آلومینیومی بر روی غلتک های قابل تنظیم و کشویی روان بنا می شوند و کاملا آب بندی می شوند. این درب ها، در دو یا سه پانل با یک پانل همیشه ثابت، همراه با چراغ های بالا یا چراغ های جانبی، می توانند دهانه های بزرگ را بپوشانند یا بخشی از یک محوطه یا نما را تشکیل دهند.
درب های کشویی همچنین می توانند به عنوان بخشی از ویژگی های ویترین مغازه در نظر گرفته شوند و می توانند با مکانیزم های درب اتوماتیک مجهز شوند.

ویژگی های درب های کشویی آلومینیومی

  • ویژگی درب ها و پنجره های آلومینیومی شامل موارد زیر می باشند:
  • آب بندی عالی آب و هوا
  • دارای پوشش آنودایز یا پودر
  • در طیف گسترده ای از رنگ های روکش دار پودری موجود است
  • دارای رنگ های استاندارد طبیعی، سفید و برنز است
  • در شیشه استاندارد 4 میلی متری، شیشه مقاوم یا شیشه ایمنی چند لایه موجود است
  • شیشه را می توان در طیف وسیعی از رنگ ها رنگ آمیزی کرد
  • درب کشویی 2 پانل اندازه تا 3 متر عرض و تا 2.4 متر ارتفاع دارد
  • درب کشویی 4 پانل اندازه تا 6 متر عرض و تا 2.4 متر ارتفاع دارد

درب های کشویی آلومینیومی-sayanwin.com

مزایای درب های کشویی آلومینیومی

با توجه به محدودیت فضای خانه، طراحان سعی می کنند هنگام دکوراسیون خانه، از یک طرح صرفه جویی در فضا استفاده کنند. درب های آلومینیومی، مبلمان ساده و شیک، اغلب توسط افراد برای افزایش فضا مورد توجه قرار می گیرد.
نصب درب کشویی آلومینیومی نسبتا انعطاف پذیر است زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند با یک حرکت ساده فشار، دو فضا را می توان در هر زمان با توجه به میزان استفاده جدا کرد یا به هم متصل کرد تا فضای شما را بدون زحمت به حداکثر برساند بنابراین در طراحی معماری، درب های کشویی آلومینیومی معمولا به عنوان درب حمام یا در آشپزخانه استفاده می شود.
علاوه بر این درب های کشویی اغلب به عنوان درب های بیرونی مانند درب های ویلا، درب های حیاط، درب های اتاق نشیمنف درب های بالکن، درب های فروشگاه، درب های استودیو، درب های گاراژ و غیره استفاده می شود.

 

دوام و نگهداری کم

انتخاب نادرست درب های آلومینیومی منجر به مشکلات خاصی مانند خراب شدن غلطک ها، فرسوده شدن مسیر با صدای جیرجیرک، مشکل در لغزش، مکانیزم قفل معیوب و غیره می شود بنابراین سرمایه گذاری روی یک درب کشویی با کیفیت بالا عاقلانه تر است.
درب های کشویی چوبی که بیش از حد نازک هستند در صورت فشار و کشیدن بی اهمیت و ناپایدار به نظر می رسند پس از یک دوره استفاده، آنها به راحتی پیچ خورده و تغییر شکل می دهند که بر عملکرد درها تأثیر می گذارد. درب های آلومینیومی از دوام بیشتری برخوردار است و نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری دارد.
درب های کشویی آلومینیومی تحت تأثیر عواملی مانند زنگ زدگی، محو شدن و پوسیدگی قرار نمی گیرند. با استفاده از این ویژگی ها درب های آلومینیومی برای مقاومت در برابر محیط های مختلف طبیعی موثر هستند در حالی که هنوز عملکرد شگفت انگیزی را برای مدت زمان طولانی ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس