پروفیل crp چیست؟

پروفیل crp-sayanwin.com

پروفیل crp چگونه تولید میشود؟ کلمه CRP که مخفف Composite Reeinforced Plastic است، به معنی پلاستیک تقویت شده کامپوزیت می باشد که از جنس فایبرگلاس فشرده تولید می شود. این نوع از پروفیل، جایگزین بسیار مناسبی برای پروفیل گالوانیزه محسوب می شود. پروفیل  در مقاطع مختلفی تولید می شود که هر کدام از آن ها دارای مصارف متفاوتی نیز می باشد، به طور مثال crp مخصوص فریم انتظار، داخل فریم، مولیون و سش. فریم انتظار یا همان قاب فریم به چارچوبی گفته می شود که در محدوده درب ها و پنجره ها برای پایه درب و پنجره در داخل و خارج دیوار، مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فریم انتظار

فریم انتظار آهنی که در ابعاد 60 در 40 میلی متر ساخته می شود، در دیوار قرار گرفته و تفاوتی از لحاظ نحوه جاگذاری ندارد. این نوع از پروفیل مشابه پروفیل UPVC به صورت فارسی بر، برش خورده و به وسیله دستگاه جوش پروفیل به همدیگر متصل می گردد. در فریم انتظار CRP از دستک جهت جلوگیری از تغییر زوایای گونیا و شاخ فریم استفاده می شود.

همینطور میتوانید از دیگر خدمات ما که شامل پنجره ترمال بریک میشود نیز استفاده کنید.

مزایای فریم CRP در مقابل فریم آهنی

قیمت فریم سی آر پی تقریبا نصف قیمت فریم آهنی برآورد می شود، همینطور وزن فریم سی آر پی 30 درصد سبک تر از فریم آهنی می باشد. در فریم CRP نیازی به استفاده از ضد زنگ و رنگ آمیزی نبوده و به خاطر نوع جنس آن امکان پوسیدگی در آن وجود نداشته و در نتیجه طول عمر بیشتری نسبت به فریم آهنی دارد.

sayanwim.com

فریم crp

فریم CRP دارای انعطاف پذیری بوده و به آسانی می توان ان را به صورت منحنی و قوس در آورد. میزان عایق بندی فریم CRP بسیار بیشتر از فریم آهنی می باشد. در فریم CRP میزان انقباض و انبساط بین ساب فریم و پنجره دوجداره به صورت یکسان ضریب می شود.

مزیت های فریم CRP در مقابل گالوانیزه

در اجرا و قرار گیری فریم سی آر پی داخل پروفیل UPVC برش هر دوی آن ها به صورت همزمان اجرا می شود و به این صورت سرعت کار بالا می رود. پروفیل تقویتی CRP به صورت همزمان با پروفیل پنجره دوجداره جوش می خورد که این کار به محکم شدن جوش کمک شایانی می کند. در هنگام اجرای پروفیل یو آر پی با پروفیل UPVC به علت اضافه شدن ضخامت 1/2 پروفیل سی آر پی به پنجره یو پی وی سی باعث افزایش میزان عایق بندی پنجره و پروفیل می گردد.


ویژگی ها و مزایای درب های آلومینیومی چیست؟

پروفیل سی آر پی

مواد تشکیل دهنده پروفیل سی آر پی، دارای موارد ضد زنگ و ضد پوسیدگی بوده که این امر در پروفیل های گالوانیزه وجود ندارد.علاوه بر همه موارد بالا، میزان مقاومت CRP بسیار یشتر از گالوانیزه بوده و خاصیت ضد حریق بودن و عدم انعطاف پذیری در سرما و گرما نیز به مزایای این پروفیل افزوده می شود. برای فرم دهی چارچوب به صورت U و یا چهارگوش میتوان از پروفیل CRP به راحتی استفاده نمود. همه چهار ضلع پروفیل CRP با ضخامت 4 میلی متری طراحی شده است به دلیل داشتن اشکال قوطی یا چهارگوش، امکان پیچ خوردگی در پروفیل وجود نداشته و این امکان به صفر می رسد. با استفاده از این پروفیل تولید کنندگان و مصرف کنندگان پروفیل، از خرید پیچ سرمته بی نیاز می شوند.

 

سخن پایانی

به صورت کلی می توان گفت به دلیل مشکلاتی که با استفاده از پروفیل UPVC برای پنجره های دوجداره به وجود می آید. مانند تغییرحالت و شکل بر اثر نشست ساختمان و تغییر رنگ و ایجاد پوسیدگی در پروفیل یو پی وی سی در اثر قرار گرفتن آن در معرض آفتاب و گرد و غبار و باد و باران، استفاده از پروفیل تقویتی CRP به شدت توصیه می شود. در زمان های گذشته جهت تقویت پروفیل UPVC  از گالوانیزه استفاده می شد که آن هم دارای معایبی بود. در مراحل انجام و اجرای پروفیل تقویتی سی آر پی سرعت انجام کار به طور محسوسی بالا می رود و نتیجه کار نیز بسیار ظریف تر و زیباتر از سایر پروفیل ها قلمداد می شود. بنابراین با استفاده از پروفیل های تقویتی CRP میزان تولید نیز افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس