پنجره ترمال بریک

پنجره ترمال بریک-sayanwin.com


پنجره ترمال بریک (و حتی درب هایی که از ترمال بریک ) از تولیدات پنجره های دوجداره هستند و از آخرین دستاوردهایی می باشد که با استفاده از آلومینیوم  در تجهیزات عایق بندی ساختمان بکار برده شده است. پنجره ترمال بریک یک شکست حرارتی به جهت قطع ارتباط آلومینیوم از داخل با فضای بیرونی می باشد. قابلیتی که ترمال بریک فراهم کرده است در عایق سازی صد در صدی درونی ساختمان می باشد. آلومینیوم با آنکه یک متریال مقاوم و با دوام است در ساخت درب و پنجره های دوجداره بکار برده می شود و از بهترین ها در انواع متریال های پنجره و درب است، اما تنها ایراد و نقصی که بر آلومینیوم وارد است رسانا بودن آن است. وقتی که درب و پنجره دوجداره آلومینیومی باشد، حرارت از طریق بدنه می تواند انتقال یابد. این نقل و انتقال حرارت هر چند که کم است اما در دنیای اقتصادی امروز که می بایست همه چیز عایق شده و بهینه در جهت مصرف انرژی باشد نمی تواند حرف اول را بزند. برای حل این مشکل آمدند یک قطع ارتباط بین فضای داخلی و بیرونی پروفیل مورد استفاده در پنجره ها فراهم ساختند و این قطع ارتباط توسط یک ماده عایق صورت گرفت. پروفیل ترمال بریک و یا حرارت شکن ها آن ماده عایقی هستند که بصورت نوار پلی آمید یا پی وی سی فضای های درونی و بیرونی را از هم جدا می کند.

پنجره ترمال بریک-sayanwin.com

پنجره ترمال بریک چیست؟

فناوری‌ پیشرفته‌ای با نام ترمال بریک تکنولوژی نوینی در بالا بردن سطح عایق بندی و بهینه سازی انرژی می باشد که در تمامی ساختمان ها قابل اجرا و پیاده سازی می باشد. پنجره‌های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک، پنجره‌هایی می باشند که در فناوری ساخت آنها از دو بخش آلومینیومی استفاده شده است. در این نوع از پنجره ها از یک مانع در بین بخش داخلی و خارجی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی به واسطه آلومینیوم استفاده شده است.

یکی از مهم ترین چالش ها در بسیاری از ساختمان ها، هدر رفتن انرژی و حرارت از درب و پنجره ها است. این مساله مخصوصا در درب و پنجره های آلومینیومی بیشتر مشاهده شده و به شدت می تواند در افزایش هزینه ها تاثیرگذار باشد. ورق های آلومینیومی به کار رفته در صنعت ساخت درب و پنجره علیرغم اینکه سبک و زیبا و قابل رنگ آمیزی هستند، رسانا بوده و حرارت را براحتی از خود عبور می دهند. برای رفع این مشکل تغییراتی در پروفیل های آلومینیومی بوجود آمده و یک لایه عایق پلی آمید رزینی در آنها استفاده میشود. پنجره ترمال بریک در واقع همان پنجره های آلومینیومی هستند که یک لایه پلی آمید که در بسیاری از مواقع رزین است بین دو لایه آلومینیوم قرار میگیرد. لایه پلی آمید یک عایق حرارتی بسیار قوی بوده و مانند سد در برابر نفوذ گرما و حرارت عمل می کنند. در نتیجه، نصب پنجره ترمال بریک می تواند از هدر رفتن انرژی ساختمان ها جلوگیری کند.


پنجره آلومینیومی چیست؟

انواع پنجره ترمال بریک

با مرور قیمت پنجره ترمال بریک متوجه تفاوت های چشمگیر در محصولات مختلف خواهید شد. دلیل این تفاوت، تنوع در این پنجره ها می باشد. انواع پنجره ترمال بریک را می توان به دو گروه کلی زیر دسته بندی کرد:

 • پنجره دوجداره ترمال بریک

مقاوم ترین و بهترین نوع پنجره های ترمال بریک، نوع دوجداره می باشد که می تواند به شدت بر کاهش مصرف انرژی در ساختمان کمک کند. در پنجره دوجداره ترمال بریک علاوه براینکه پروفیل ها چند جداره بوده و لایه عایق در آنها به کار میرود، شیشه ها نیز دو جداره هستند. دو شیشه سکوریت یا لمینت با گاز آرگون از هم جدا شده و به همین دلیل مانند عایق حرارت و صوت عمل می کنند.

 • پنجره تک جداره ترمال بریک

مدل های تک جداره کمترین قیمت پنجره ترمال بریک را به خود اختصاص می دهند و درصد عایق بودنشان کمتر از دوجداره است. در این پنجره ها جداره آلومینیومی عایق و چند لایه است اما شیشه ها یک جداره بیشتر ندارند. با استفاده از شیشه های سکوریت و لمینت ضخیم و باکیفیت می توان درجه عایق بودن این پنجره ها را نیز تا حد مطلوبی افزایش داد.

sayanwim.com

تفاوت پنجره ترمال بریک و نرمال بریک

پنجره های آلومینیومی موجود در بازار را می توان به دو گروه ترمال بریک و نرمال بریک دسته بندی کرد. در تولید هر دو نوع پروفیل از ورق های ضخیم آلومینیوم استفاده میشود، اما در نرمال بریک لایه عایق وجود ندارد. در نتیجه نه تنها قیمت این پنجره ها کمتر است، بلکه براحتی حرارت را از خود عبور داده و باعث افزایش هزینه های مصرف انرژی میشوند. علاوه براین، پنجره های نرمال بریک به عنوان عایق صوت عمل نمی کنند و در مکان های شلوغ اتخاب آنها توصیه نمیشود.

در هر دو نوع پنجره دوجداره ترمال بیک و نرمال بریک شیشه های سکوریت و لیمنت قابل نصب هستند. علاوه براین، تفاوتی از نظر مدل و ابعاد و طرح کلی این پنجره ها وجود ندارد.


مزایای خرید از نمایندگی ویستا بست چیست؟

مزایای استفاده از پنجره‌های دوجداره ترمال بریک

ترمال بریک از مزایای بسیاری برخوردار است و می توان آن را روی کلیه درب ، پنجره ، درب و … اجرایی کرد. منطقه هر کجا باشد ، در مناطق آب و هوایی سرد یا معتدل ، شیشه های دو جداره به لطف عملکرد و ارزش افزوده ای که برای خانه ها به ارمغان می آورد ، طرفداران بیشتری را به خود جذب می کند.

 • امکان تفاوت رنگ در بخش داخلی و بیرونی پنجره های ترمال بریک وجود دارد و می توانید برحسب دکوراسیون و سبک محیط و مکان مورد نظر رنگ قسمت داخلی و بیرونی را متفاوت داشته باشید.
 • برتری داشتن ترمال بریک نسبت به سایر پروفیل ها در مقایسه با مقاومتی که در برابر شرایط محیطی و جوی و مهمتر از هم از نظر بهروری انرژی، دارد.
 • مناسب برای منطقه هایی که بر روی مدار زلزله قرار دارند می باشد.
 • شیوه نوین و جدید در طراحی و ساخت
 • بالا بودن میزان دوام که منجر به طولانی شدن عمر که از فرسایش و پوسیدگی به دور است، می شود.
 • نیازی به نگهداری خاص و یا تعمیرات دوره ای از نظر سرویس شدن ندارد.

پنجره ترمال بریک-sayanwin.com

قیمت هر متر مربع پنجره ترمال بریک

در صنعت ساختمان سازی، قیمت هر یک از تجهیزات باید با دقت تعیین و بررسی شود تا بر اساس میزان بودجه در نهایت گزینه مناسب خریداری شود. قیمت پنجره ترمال بریک از موارد مهمی می باشد که باید با دقت بررسی شود، چون طیف گسترده ای برای نرخ این سازه ها در بازار وجود دارد. حال سوال این است، قیمت هر متر مربع پنجره ترمال بریک چقدر است؟ نکته بسیار مهم اینکه، قیمت این پنجره ها بر اساس متر مربع محاسبه نمیشود و فاکتورهای بسیار زیادی در آن نقش دارند. به همین دلیل است که قیمت هر متر مربع پنجره دوجداره ترمال بر یک با نوع تک جداره تفاوت دارد! برخی از اصلی ترین فاکتورهای موثر د قیمت گذاری این پنجره ها عبارتند از:

 • قیمت پروفیل ترمال بریک

پروفیلی که در این پنجره ها استفاده میشود از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت است. آلومینیوم مانند سایر فلزات بر اساس وزن قیمت گذاری میشوند و پروفیل های ترمال بریک در وزن های متفاوتی ارائه میشوند. در برخی از این پروفیل ها ضخامت لایه آلومینیومی زیاد است و وزن بالاتری دارند و به همین دلیل با قیمت بیشتری عرضه میشوند. قیمت پروفیل ترمال بریک بر اساس کیفیت، نوع و وزن و نرخ روز آلومینیوم تعیین میشود.

 • وزن پنجره ترمال بریک

وزن پنجره ترمال بریک تحت تاثیر نوع پروفیل ها و کیفیت و ضخامت آلومینیوم به کار رفته در آنها است. این عامل نیز می تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد.

 • قیمت پنجره دوجداره و تک جداره ترمال بریک

از دیگر عوامل مهم در نرخ گذاری این گروه از پنجره ها، تعداد جداره های شیشه آنها است. این کاملا طبیعی است که هر چه تعداد جداره ها بیشتر باشند، به همان نسبت قیمت افزایش پیدا می کند. در نتیجه قیمت پنجره ترمال بریک دوجداره بیشتر از تک جداره و کمتر از سه جداره خواهد بود.

معایب پنجره ترمال بریک

در حالت کلی پنجره دوجداره ترمال بریک یکی از کاربردی ترین تجهیزات در ساختمان ها محسوب میشود و معایب آن بسیار کم است. اصلی ترین ویژگی منفی این پنجره ها قیمت بالای آنها نسبت به مدل های UPVC و آهنی است. بسیاری از مهندسان ساختمان خرید پنجره ترمال بریک را نوعی سرمایه گذاری بلند مدت می دانند. چون در بلندمدت باعث کاهش هزینه های مصرف انرژی و تعمیر و نگهداری ساختمان خواهند شد.

 

پنجره ترمال بریک-sayanwin.com

مقایسه پنجره ترمال بریک با upvc

بر اساس نوع و جنس پروفیل های به کار رفته در پنجره ها، بهترین مدل های آنها آلومینیومی ترمال بریک و UPVC هستند. هر یک از این دو نوع پروفیل ویژگی های خاصی دارند و در ادامه به چند مورد از تفاوت های آنها اشاره می کنیم:

 • قیمت پنجره ترمال بریک به دلیل استفاده از فلز آلومینیوم بیشتر از UPVC است. پروفیل های UPVC پلاستیکی و ارزان هستند.
 • پنجره UPVC وزن سبک تری نسبت به ترمال بریک دارند و بار مرده ساختمان را کاهش می دهند. البته این تفاوت زیاد چشمگیر نیست!
 • مقاومت و استحکام پنجره آلومینیومی ترمال بریک در برابر ضربه، حریق و تماس با نم و رطوبت و مواد خورنده بیشتر از UPVC است.
 • برای رنگ آمیزی پنجره های ترمال بریک محدودیتی وجود دارد و داخل و خارج را می توان با رنگ های دلخواه طراحی کرد.
 • هر دو نوع پنجره های ترمال بریک و UPVC به صورت دوجداره و تک جداره با شیشه های سکوریت و لیمنت قابل اجرا هستند.


بهترین نمایندگی پنجره وین تک چه ویژگی هایی دارد؟

نکات مهم در خرید درب و پنجره ترمال بریک

درب و پنجره ترمال بریک به دلیل وزن سبک، تنوع بالا در رنگ، استقامت در برابر ضربه و حریق و غیره در بسیاری از ساختمان ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند. استقبال زیاد از این محصولات باعث ورود درب و پنجره های بی کیفیت و تقلبی شده است و به همین دلیل در زمان انتخاب و خرید باید به چند نکته مهم توجه داشت که عبارتند از:

 • دقت داشته باشید که درب و پنجره ترمال بریک در اثر حرارت شعله ور نمیشود و بوی پلاستیک سوخته از آن منتشر نخواهد شد. پنجره هایی که مشتعل میشوند، در آنها پلاستیک به کار رفته و کیفیت خوبی ندارند.
 • علاوه بر کیفیت پروفیل، حتما به نوع یراق آلات عایق بندی و آب بندی آنها دقت داشته باشید. این یراق آلات می توانند به شدت بر طول عمر درب و پنجره ترمال بریک، کیفیت و عایق بودن آنها تاثیرگذار باشد.

نوع شیشه ای که در درب و پنجره به کار می رود تاثیر مستقیم بر استقامت آن دارد. شیشه های سکوریت علیرغم اینکه استقامت زیادی دارند، در سطح پایین تری از نوع لمینت قرار میگیرند. علاوه براین، مدل های لمینت در اثر ضربات بسیار شدید دچار از هم پاشیدگی نمیشوند و تنها بر روی انها ترک بوجود می آید که می تواند در افزایش ایمنی ساختمان تاثیر زیادی داشته باشد. شیشه های سکوریت به نگین های لبه گرد تبدیل میشوند که به اطراف پراکنده خواهند شد، اما باعث بریدگی نمیشوند

نتیجه :

در زمستان حتی در معتدل ترین مناطق دما می تواند تا 35- درجه سانتیگراد کاهش میابد، و کار عایق بندی نمی تواند اختیاری باشد. درها و پنجره هایی که بیش از حد قدیمی هستند یا از کیفیت پایینی برخوردار هستند، عملکرد چندان خوبی نخواهند داشت. نصب با شیشه دو جداره و پنجره های ترمال بریک بهترین موانع در برابر سرما است، که این خود یک رویکرد اکولوژیکی و یک سرمایه گذاری اقتصادی است. وقتی به شیشه دو جداره فکر می کنید، بلافاصله به پنجره ها فکر می کنید و این کاملا منطقی است. با این حال ، بسیاری از عناصر دیگر خانه وجود دارد که شیشه دو جداره در آنها ضروری است. به عنوان مثال درها می توانند دو جداره باشند، آنها به خصوص در تابستان بسیار مورد توجه هستند. درب های دو جداره ترمال بریک با داشتن سیستم عایق بندی مناسب و مواد مدرن ، از افت حرارت ، رطوبت و مشکلات قالب جلوگیری می کنند. پنجره دوجداره ترمال بریک را می توان در انواع مدل ها نصب کرد ، خواه پنجره های چرخش ، پنجره های موازی کشویی ، پنجره های کشویی بالابر و غیره باشند.  برای کسانی که می خواهند عایق کاری خانه خود را بیشتر کنند ، پنجره ها و درب هایی که از فناوری ترمال بریک در آن استفاده شده است را انتخاب کنید چرا که راه حلی مناسب و اقتصادی در طولانی مدت خواهد بود. انتخاب بین پنجره ترمال بریک و سایر محصولات موجود در بازار برای مشتریان حالت شک و تردید را در زمان انتخاب و خرید ترمال بریک ایجاد می کند که کدام نوع را انتخاب کنند. سایر تجهیزات از جمله PVC و UPVC  نیز از نمونه هایی هستند که هم در طراحی و هم در بهینه کردن سوخت های انرژی بسیار کارآمد هستند و همین مورد ایجاد شک و دو دلی را برای مشتریان فراهم می کند. اگر قصد خرید پنجره ترمال بریک دوجداره را دارید حتما با کارشناسان ما ارتباط بگیرید تا مشاوره رایگان به همراه راهنمایی های تکمیلی با توجه به ساختمان خود دریافت کنید.


سوالات متداول پنجره ترمال بریک

مزایای استفاده از پنجره ترمال بریک چیست؟

 • امکان تفاوت رنگ در بخش داخلی و بیرونی پنجره های ترمال بریک وجود دارد و می توانید برحسب دکوراسیون و سبک محیط و مکان مورد نظر رنگ قسمت داخلی و بیرونی را متفاوت داشته باشید.
 • برتری داشتن ترمال بریک نسبت به سایر پروفیل ها در مقایسه با مقاومتی که در برابر شرایط محیطی و جوی و مهمتر از هم از نظر بهروری انرژی، دارد.
 • مناسب برای منطقه هایی که بر روی مدار زلزله قرار دارند می باشد.
 • شیوه نوین و جدید در طراحی و ساخت
 • بالا بودن میزان دوام که منجر به طولانی شدن عمر که از فرسایش و پوسیدگی به دور است، می شود.
 • نیازی به نگهداری خاص و یا تعمیرات دوره ای از نظر سرویس شدن ندارد.

ویژگی پنجره ترمال بریک چیست؟

پنجره ترمال بریک یک شکست حرارتی به جهت قطع ارتباط آلومینیوم از داخل با فضای بیرونی می باشد. قابلیتی که ترمال بریک فراهم کرده است در عایق سازی صد در صدی درونی ساختمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس