انتخاب مناسب ترین پنجره دوجداره

انتخاب مناسب ترین پنجره دوجداره

انتخاب مناسب ترین پنجره دوجداره UPVC برای فضای زندگی خود یک مسئله قابل تامل است. پنجره UPVC در انواع مختلفی از اشکال و اندازه ها ارائه می شود ، اما این تصمیم بر عهده شماست که تصمیم بگیرید کدام یک از انواع پنجره های UPVC برای فضای زندگی شما مناسب هستند. عواملی مانند اندازه ، امنیت ، جادار بودن و نور را همیشه باید در خاطر داشته باشند.

چرا پنجره UPVC ؟

UPVC ، یا پلی وینیل کلراید غیرپلاستیک، محبوب ترین ماده ای است که برای ساخت پنجره ها و درب ها در سراسر جهان استفاده می شود و بسیار انعطاف پذیر و از نظر ساختاری پایدار است، و آن را برای هر نوع طراحی پنجره پیچیده مناسب می کند.

UPVC همچنین مزایای بسیاری دارد.آن عایق بسیار خوبی در برابر گرما است، اجازه نمی دهد تا گرما در طول زمستان خارج شود و از جریان گرما به درون در تابستان جلوگیری می کند. این به طور مستقیم در کاهش هزینه های صرف شده برای گرم کردن یا خنک کردن خانه شما نقش دارد. UPVC همچنین از لایه ای از فولاد گالوانیزه تشکیل شده است، بنابراین شکستن آن توسط سارقین و متجاوزان بسیار سخت است.

طرح های پنجره UPVC مانند چوب نمی پوسند، و مانند آهن زنگ نمی زنند. آنها تقریباً در طول زندگی خود به هیچ نوع تعمیر و نگهداری احتیاج ندارند، که می تواند تا بی نهایت گسترش یابد زیرا این ماده 100٪ قابل بازیافت است.

چه طراحی پنجره ای را باید انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب مناسب ترین پنجره دوجداره UPVC ، باید پارامترهای اساسی زیر را در نظر بگیرید.

امنیت

پنجره های دوجداره دارای امنیت بالایی هستند و اجازه ورود به مزاحمین و سارقین را نمی دهند.

از طرف دیگر، پنجره های روتاری ، که در قسمت بالای قاب یا پنجره های چوبی که مانند درها باز شده اند ، چسبانده شده اند ، فضای بسیار باریکی را برای سارقین به داخل خود می گذارند. هر دو این پنجره ها را نیز می توان محکم مهر و موم کرد. پنجره های روتاری نیز از این مزیت برخوردار هستند که از ورود باران و سایر بقایای خانه جلوگیری می کنند.

چشم انداز

این پنجره ها بهترین نما از فضای بیرون را به نمایش می گذارند. آنها ثابت هستند و به هیچ وجه باز نمی شوند. آنها تهویه مطبوع را فراهم نمی کنند ، اما اندازه بزرگ آنها به معنای این است که می توانند هر اتاق را بزرگ جلوه دهند.

پنجره های خلیج و پنجره کمان نیز برای نمای خارجی مناسب هستند. این پنجره ها از دیوار بیرونی منحنی هستند، اما یک پنجره کمان دارای 4-6 دهانه است در حالی که یک پنجره خلیج فقط 3 دهانه دارد. به دلیل ساختار منحنی آنها ، نمای وسیعی از فضای بیرون ارائه می دهند.

تهویه

یک پنجره دوجداره گزینه ای مناسب برای تهویه است. هوای گرم تمایل دارد تا از هوای خنک بالا رود، بنابراین هوای سرد هنگام فرار هوای گرم از بالای هوا ، تمایل به ورود به پایین دارد.

پنجره های بزرگ تمام شیشه برای تهویه مناسب نیستند زیرا یا بسیار کم حرکت می کنند یا اصلاً باز نمی شوند.

سبک

پنجره های خلیج و کمانی به دلیل باز شدن از چندین  جهت و فضای دید بسیار زیاد ، بیشترین میزان نور خورشید را به فضا وارد می کنند. این پنجره همچنین می تواند نور خورشید را به اتاق های بزرگ باز کند ، اگرچه به دلیل قرار گرفتن مستقیم در معرض گرما و باران، از دوام بسیار کمتری برخوردار است.

برای یک چشم انداز امروزی تر ، پنجره های کشویی ساده یا سایبان ها گزینه ایده آل هستند. یک پنجره بزرگ تمام شیشه به شما امکان می دهد تا ابعاد جدیدی به خانه مدرن خود اضافه کنید زیرا منظره ای از بیرون از منزل مانند پنجره های کمان با ظاهری کلاسیک را ارائه می دهد.

برای نمای کلاسیک ، پنجره های خلیج و کمان به خوبی کار می کنند. این نوع پنجره ها در زمان رنسانس در واقع در ساخت قلعه ها بکار گرفته می شدند ، بنابراین جای تعجب ندارد که چنین جذابیت کلاسیکی برای آنها داشته باشد. نورگیرها همچنین در خانه های قدیمی یادآور اتاقهای زیر شیروانی هستند ، بنابراین اگر در حال ساخت خانه ای بزرگتر هستید ، ایده آل هستند.

موارد متفرقه دیگری وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب مناسب ترین پنجره دوجداره UPVC نیز به آن توجه کنید. پنجره های باغ که معمولاً در بالای سینک آشپزخانه قرار می گیرند، قفسه ای را برای گیاهان کوچک فراهم می کنند و تزئینات دیگری که به نمایش گذاشته می شوند، مانند پنجره های خلیج و کمان.

 

مطالب مفید

پنجره دوجداره برای سرویس بهداشتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس