رگلاژ پنجره دوجداره

رگلاژ پنجره دوجداره

در این مطلب به بررسی نحوه رگلاژ پنجره دوجداره می پردازیم.

امروزه با در نظر گرفتن قانون 19 مقررات ملی ساختمان و البته افزایش قیمت انرژی سوختی از قبیل گاز طبیعی، نیاز به استفاده از پنجره های دوجداره پر رنگ تر شده است. پنجره های دوجداره می توانند به عنوان عایق حرارتی و صوتی استفاده شوند. این مدل پنجره ها حتی می توانند از ورود گرد و غبار نیز جلوگیری نمایند. آلودگی های صوتی در شهرهای بزرگ و شلوغ می توانند آزاردهنده و حتی در برخی مواقع غیرقابل تحمل باشند. به لطف پنجره های دوجداره می توانید فارغ از هیاهو و شلوغی محیط بیرون، از آرامش فضای داخلی ساختمان لذت کافی را ببرید.

آیا پنجره های دوجداره قابل تعمیر هستند؟

پنجره های دوجداره به مرور زمان نیاز به تعمیر خواهند داشت و این مدت می تواند با نگهداری و استفاده صحیح افزایش یابد. ولی بالاخره روزی فرا خواهد رسید که احساس خواهید نمود، پنجره های شما نیاز به تعمیر دارند. استفاده از یراق آلات نامرغوب و پروفیل های بی کیفیت برای تولید پنجره های دوجداره و همچنین نصب غیر اصولی آنها از جمله عواملی هستند که می توانند در خرابی زود هنگام این پنجره ها موثر باشند.

در ادامه باید اشاره نماییم که پنجره های دوجداره upvc مهندسی شده بوده و ساختمان پیچیده ای دارند. برای افزایش کیفیت پنجره هر کدام از قطعات می بایست بر اساس استاندارد منحصر به خود تولید گردند. با رسیدگی به پنجره های دوجداره و رگلاژ و تعمیر آنها کیفیت پنجره می تواند به روزهای اولیه نصب خود باز گردد و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت. دامنه رگلاژ این نوع از پنجره ها گسترده است و بایستی توسط متخصصین مجرب انجام گردد.

پنجره های دوجداره چه زمانی نیاز به تعمیر و رگلاژ پیدا می کنند؟

  • در صورتی که متوجه وجود جریان هوا در اطراف پنجره شدید بایستی اقدام به تعمیر نمایید تا از اتلاف انرژی داخل ساختمان جلوگیری شود.
  • نکته مهم و تاثیرگذار در مورد عایق بودن پنجره های دوجداره استفاده از یراق آلات مناسب است که در صورت خرابی آنها باید سریع تعویض گردند.
  • در صورتی که در موقع بارندگی متوجه نشت آب از کناره های پنجره و درزهای آن به داخل شدید، حتما بایستی با تعمیرکار مجرب مشورت نمایید.
  • در برخی مواقع هم ممکن است لاستیک هایی که در کناره های پنجره به کار رفته است سست شده و کارایی خود را از دست بدهند که لازم است تعویض گردند.
  • ممکن است اتفاق بیفتد که در زمان باز و بسته شده پنجره، دستگیره آن گیر کند، این مورد نیز یکی از عواملی است که نیاز به رسیدگی و تعمیر دارد.
  • بر اثر استفاده غیر اصولی و ناصحیح ممکن است لولای بازویی فریم لس شکسته شده و یا خمیده گردد، که لازم است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

زمان موردنیاز برای رگلاژ پنجره های دوجداره

اصولا برای انجام هر کاری به صرف زمان و وقت نیاز داریم و هر قدر دقت بیشتری نیاز باشد، وقت بیشتری هم باید صرف انجام آن نماییم. زمان موردنیاز برای رگلاژ و تعمیر و تنظیم قطعات پنجره های دوجداره به سه عامل اساسی وابسته است. این عوامل نوع پنجره، سایز و اندازه ارتفاع آن هستند که در نهایت با توجه به مهارت تعمیرکار می توانند مدت زمان تعمیر را تعیین نمایند. ممکن است از دید افراد عادی پنجره های دوجداره طراحی ساده ای داشته باشند ولی یک طراح و یا تعمیرکار ماهر است که می تواند از پیچیدگی های آن خبر دهد.

ارتباط بین درزگیری، عایق بندی و رگلاژ پنجره دوجداره

عایق بندی پنجره های دوجداره و رگلاژ و تعمیر به موقع آنها، می تواند از سوزی که در زمستان ممکن است از اطراف پنجره احساس نمایید، جلوگیری نماید. در این رابطه باید اشاره نماییم که لاستیک های موجود در کناره پنجره های دوجداره، به مرور زمان بر اثر عوامل مختلفی از قبیل آب و هوا و یا استفاده نادرست مستهلک می شوند. در این مواقع این لاستیک ها پوسیدگی پیدا کرده و حالت عادی خود را از خواهند داد و دیگر کارایی لازم را نخواهند داشت. تعویض این لاستیک ها کار چندان سختی نیست ولی در درزگیری بسیار موثر خواهد بود.

عامل دیگر موثر در عایق بندی پنجره های دوجداره رگلاژ صحیح و اصولی آنها است. رگلاژ یعنی قرارگیری قطعات پنجره به گونه ای که هیچ ایرادی نداشته و پنجره به خوبی باز و بسته گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس