راه‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه‌های دوجداره

راه‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه‌های دوجداره

در این مطلب به بررسی راه‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه‌های دوجداره می پردازیم

امروزه شیشه های دوجداره در بین مصرف کنندگان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و می توان گفت انتخاب غالب افراد خاص پسند شیشه های دوجداره است. علت اصلی این حجم از تقاضا برای این مدل از شیشه ها، می تواند اقتصادی بودن آنها باشد. شیشه های دوجداره به دلیل ایجاد عایق صوتی و حرارتی، می توانند مصرف انرژی را در فصول مختلف سال تعدیل نموده و آن را به حداقل برسانند. البته بهتر است بدانید که با وجود ویژگی های خوبی که برای این شیشه ها می توان برشمرد، استفاده از آنها می تواند در برخی مواقع دردسرساز نیز باشد. یکی از معایب این شیشه ها بخار موجود بر روی آنها است که ممکن است در برخی مواقع مصرف کننده را مجبور به تعویض آنها نماید.

بدترین نوع بخارزدگی در شیشه های دوجداره

اصولا در حالت عادی و متعارف هیچ بخاری بر روی شیشه های دوجداره وجود نخواهد داشت. اما خوب ممکن است شرایطی پیش آید که موجب بروز این مشکل گردد. در این مواقع با در نظر گرفتن این که بخار در چه بخشی از شیشه به وجود آمده، باید راه حل مناسبی برای آن بیاندیشیم.

در این مواقع بدترین حالتی که امکان دارد اتفاق بیفتد، بخاری است که در فاصله بین دو جداره پنجره ایجاد می گردد. این حالت از بخارزدگی می تواند به زیبایی پنجره لطمه زده و ظاهر آن را زشت نماید. پاک نمودن و رفع این نوع از بخارزدگی تقریبا سخت و دشوار است. ایجاد بخار می تواند کیفیت و کارایی شیشه را تحت الشعاع قرار داده و از آن بکاهد. بخار به وجود آمده مابین دو جداره شیشه بر اثر عوامل مختلفی از جمله استفاده از جنس بی کیفیت به هنگام تولید، شکسته شدن شیشه دوجداره و یا نصب غیرصحیح ممکن است، به وجود آید. در صورت بروز چنین مشکلی به روش های مختلفی می توانید نسبت به رفع آن اقدام نمایید که در ادامه به چند مورد اشاره می نماییم.

  • تعویض شیشه

اولین و راحت ترین فکری که ممکن است به ذهن هر کسی در چنین مواقعی خطور کند، تعویض شیشه بخار گرفته است. ممکن است شکستگی و یا ترک به وجود آمده، علت این مشکل باشد که در این صورت حتما بایستی شیشه را تعویض نمایید.

  • محلول مه خشک کن

به منظور از بین بردن بخاراتی که در فضای مابین شیشه دوجداره به وجود آمده است، محلول مه خشک کن می تواند چاره ساز باشد. در این روش نخست بایستی سوراخی در شیشه ایجاد نمایید تا بتوانید از طریق آن محلول مه خشک کن را به فضای میانی شیشه اسپری نمایید. درست بعد از اسپری نمودن محلول، بخار از بین رفته و شیشه مانند قبل شفاف و زیبا خواهد شد. البته توجه نمایید که این کار ساده نیست و نیاز به دقت و تجربه دارد و باید به فرد متخصص سپرده شود. در صورت بی احتیاطی ممکن است به شیشه صدمه وارد شده و مجبور به تعویض آن شوید.

  • تعویض قاب یا ارسی پنجره

در صورتی که قاب پنجره شما متحرک باشد، بهترین راه برای از بین بردن بخار مابین شیشه، می تواند تعویض قاب پنجره باشد. این روش می تواند در مقایسه با تعویض کل پنجره هزینه کمتری داشته و مقرون به صرفه است.

  • ایجاد سوراخ در قسمت انتهایی

ممکن است به دلیل بار مالی که تعویض پنجره دارد، توان تعویض آن را نداشته باشید. در این حالت می توانید پنجره را از محل چارچوب آن درآورید و در قسمت انتهایی شیشه سوراخی ایجاد نمایید. به این وسیله بخارهای به وجود آمده می توانند به تدریج از سوراخ خارج شوند. بعد از خشک شدن شیشه می توانید محل سوراخ به وجود آمده را با چسب پوشش دهید. پیشنهاد می کنیم این سوراخ را در محل تزریق گاز ایجاد نمایید تا شیشه کیفیت خود را از دست ندهد. لازم است دقت کنید که از نفوذ گرد و خاک به وجود آمده حین کار، به داخل شیشه جلوگیری نمایید.

  • استفاده از برچسب و یا رنگ نمودن شیشه

در مواقعی که شیشه دوجداره بخار گرفته متعلق به سرویس بهداشتی و یا حمام باشد، به دلیل این که شفافیت چندانی برای این محل ها موردنیاز نیست می توانید از این روش استفاده کنید. این روش هزینه چندانی ندارد و تنها کافی است رنگ دلخواه را تهیه نموده و شیشه را رنگ نمایید. البته راه دیگری هم هست و آن پوشاندن شیشه با برچسب است. هر دوی این روش ها ممکن است به اصطلاح پاک نمودن صورت مساله باشد ولی برای محل هایی مثل حمام و سرویس بهداشتی صرف هزینه و تعویض شیشه معقول به نظر نمی رسد.

خواهشمند است در صورت پیشنهاد یا نظری در خصوص راه‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه‌های دوجداره با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس