بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره دوجداره

بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره دوجداره

بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره دوجداره یک راه حل اقتصادی و زیست محیطی برای بهینه سازی آسایش حرارتی یک خانه و در عین حال کاهش مصرف انرژی است. نصب این پنجره ها آسان و بسیار سریع است و می تواند 10 تا 15 درصد از میزان انرژی مورد استفاده برای گرمایش را کاهش دهد.

 

بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره دوجداره

پنجره های دو جداره گرما را در داخل محل نگهداری می کنند و این یکی از اصلی ترین کارهایی که می بایست انجام دهید همین محدود کردن اتلاف حرارت در هنگام بازسازی یا ساخت و ساز جدید است. برای انجام این کار ، لازم است عایق بندی آن از نظر حرارتی بهینه شود. در واقع این عایق است که بیشترین صرفه جویی را در دراز مدت امکان پذیر می کند.

 

از آنجا که خروجی هایی مانند پنجره ها از جمله منابع اصلی اتلاف گرما هستند ، توصیه می شود مدل های دو جداره را انتخاب کنید. در واقع ، یک خانه گرما را از طریق تمام دیوارهای خود ، به ویژه دیوارهایی که درب یا پنجره دارند ، از دست می دهد. اتلاف گرما از طریق دیواره های شیشه ای می تواند بین 5 تا 30٪ از انرژی مصرفی را برای یک خانه نشان دهد. پنجره های دو جداره امکان کاهش پایدار انرژی مورد نیاز را فراهم می کند.

 

نصب یک پنجره دو جداره نشان دهنده یک سرمایه گذاری نسبتاً قابل توجه است. بنابراین این عایق تقویت شده یک راه حل جالب برای صرفه جویی در هزینه های برق یا گاز است. به خصوص اینکه برخی از مدل ها مانند مدل های ساخته شده از UPVC وجود دارد که هم کارآمد و هم قابل دسترسی هستند.

 

قیمت پنجره دو جداره

مانند هر کاری که مستقیماً یا غیرمستقیم بر بخش ساختمان تأثیر بگذارد ، هزینه پنجره دو جداره با توجه به عوامل مختلفی متغیر است: مواد ، اندازه ، تعداد ، دشوار بودن نصب …

 

اصل عملکرد پنجره های دو جداره در بهینه سازی انرژی

این پنجره شامل دو ورق شیشه است که توسط یک لایه گاز یا هوای محدود فاصله دارند. آنها مقره های بسیار کارآمدی هستند و در بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره دوجداره بسیار تاثیر گذار هستند. پرکاربردترین انواع پنجره های دو جداره مدل های چوبی ، آلومینیومی و یو پی وی سی است.

این پنجره ها بسته به نوع قاب انتخاب شده توسط خریدار در سه نوع موجود هستند. عملکرد انرژی آنها مطمئناً کاملاً مشابه است ، اما هر نوع دارای نقص و نقاط قوت خاص خود است.

 

مدل های چوبی که به دلیل آب بندی ناکارآمد ، بیشتر و بیشتر مورد غفلت قرار می گیرند. در واقع ، چوب به رطوبت کاملاً حساس است و علاوه بر این به مراقبت بیشتری نسبت به سایر مواد موجود نیاز دارد.

پنجره های  UPVC از پایداری و مقاومت بیشتری برخوردار هستند. این ماده به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد و حتی می تواند به رنگ آمیزی متناسب با سایر اجزا خانه کمک کند.

پنجره دوجداره آلومینیومی نیاز به استفاده از امکانات شکست حرارتی دارد. این پنجره های ساخته شده از این ماده با روکش لاک الکل ، سطح مورد نیاز نگهداری همانند مدل های PVC را دارند. این آبکاری را می توان با سایدینگ چوب و قالب گیری نیز انجام داد و روی صورت آلومینیومی داخلی آن اعمال کرد.

 

نقش شیشه در پنجره دوجداره برای بهینه کردن انرژی

معمولاً در کاتالوگ فروشندگان ، مشخصات پنجره های دو جداره به صورت سه رقمی (4/10/16 ، 4/16/4 و غیره) نمایش داده می شود تا به نوعی میزان بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره دوجداره تا حدودی مشخص گردد. عدد اول و آخر ضخامت مربوط به دو ورق شیشه را نشان می دهد. در مورد عدد دوم ، این نشان دهنده ضخامت شکاف گاز یا هوا است که این دو دیواره را جدا کرده است. وقتی عدد اول از عدد بزرگتر باشد ، در این صورت عایق صوتی این شیشه دو جداره زیاد است. این مجموعه حتی می تواند حدود 30 ضربه قوی را قبل از نشان دادن چند ترک تحمل کند. با این حال ، این مجموعه نمی تواند گلوله های اسلحه را تحمل کند.

 

اشکال اصلی این پنجره ها وزن آنهاست که کاملاً قابل توجه است. علاوه بر این ، مدلهای کشویی حتی باید به یک سیستم بلبرینگ با کارایی بالا مجهز باشند تا امکان باز و بسته شدن آنها فراهم شود. برای بهتر نشان دادن این موضوع ، باید به یاد داشته باشید که یک مترمربع ورق شیشه با ضخامت یک میلی متر حدود 2.5 کیلوگرم وزن دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس