مقایسه پنجره upvc و ترمال بریک

مقایسه پنجره upvc و ترمال بریک

مقایسه پنجره upvc و ترمال بریک از جمله دغدغه های فکری مصرف کنندگان می باشد. لازم است با تفاوت ها و مزایای هر کدام آشنا شوید تا بتواند گزینه مناسب تری را برای پنجره های خود انتخاب نمایید. در هنگام خرید مهمترین عامل موثر در انتخاب کیفیت و قیمت پنجره است. در این مقاله سعی شده است با همراهی شما به مقایسه این دو مدل پنجره بپردازیم.

معرفی اجمالی پنجره upvc و ترمال بریک

پنجره های upvc و پنجره های ترمال بریک آلومینیومی از بسیاری جهات شبیه به هم هستند ولی در برخی موارد تفاوت هایی نیز به چشم می خورد. هر دوی این پنجره ها را می توان عایق به حساب آورد که ممکن است با توجه به اندازه پنجره شما هر دوی آنها قابل استفاده نباشند. در این صورت نیاز است با رسیدگی به تمام جوانب و مزایای هر کدام گزینه مناسب تر را انتخاب نمایید.

 

پنجره upvc و ترمال بریک به عنوان عایق حرارتی

لازم است بدانید آلومینیوم ترمال بریک و پروفیل های upvc هر دو می توانند در مقابل سرما و گرما به عنوان عایق حرارتی عمل نمایند. حتما می دانید که upvc به طور ذاتی عایق حرارتی است. در مورد ترمال بریک نیز به دلیل قرار دادن تیغه پلی امید عایق می توان جداره داخلی را از جداره بیرونی مجزا نمود و پروفیل ترمال بریک را به این وسیله به حالت عایق تهیه نمود. پس ترمال بریک هم عایق خواهد بود.

مقایسه پنجره upvc و ترمال بریک از چند جهت

برای درک بهتر و انتخاب ایده ال سعی خواهیم نمود تا مورد به مورد به تفاوت های موجود در این پنجره ها بپردازیم:

  1. از لحاظ قیمت

اگر این دو پنجره را از نظر قیمت تمام شده مقایسه نماییم، می توان گفت پنجره ترمال بریک در صورتی که با استفاده از آلومینیوم ایرانی ساخته شود و از استانداردهای لازم برخوردار باشد تقریبا 2.5 برابر پنجره upvc قیمت خواهد داشت. پس پنجره های upvc قیمت مناسب تری دارند.

  1. از لحاظ عایق بودن پنجره

از نظر عایق صوتی و حرارتی هر دو نوع پنجره های upvc و ترمال بریک عایق هستند. البته هر کدام برای عایق بودن ملزوماتی دارند. به عنوان مثال در پنجره upvcلازم است  استانداردهای لازم رعایت شده و یراق آلات و شیشه دوجداره مناسب و باکیفیتی برای آن استفاده گردد. در مورد پنجره ترمال بریک هم بایستی به منظور عایق نمودن آن از پلی آمید استفاده گردد.

  1. از لحاظ ممان اینترسی و دوام پنجره

استحکام و دوام پنجره upvc با گالوانیزه داخلی در آن یک رابطه مستقیم دارند.

  1. از لحاظ مقاومت و کیفیت در برابر تغییرات آب و هوا

پروفیل استفاده شده در پنجره upvc ذاتا به رنگ سفید تولید می گردد که بهترین رنگ آن نیز به حساب می آید. امروزه می توان با یک روکش که بر روی پروفیل قرار می گیرد رنگ پروفیل را تغییر داد. نوع اصلی آن که سفید رنگ است در برابر تابش آفتاب و عوامل دیگر مقاومت مناسبی دارد ولی در صورت استفاده از نوع طرح دار و روکش دار پروفیل لازم است حتما از نوع باکیفیت تهیه شود تا دوام بیشتری داشته باشد. این در حالی است که ترمال بریک همواره عایق حرارتی است.

  1. از لحاظ یراق آلات و نوع بازشو پنجره

یراق آلاتی که برای این دو نوع پنجره استفاده می گردد تقریبا یکسان است و نحوه و انواع بازشویی در هر کدام هم یکسان است. ولی در موارد استفاده تفاوت هایی دارند. به عبارت دیگر اگر پنجره دارای عرضی بیشتر از 3 متر و ارتفاعی بیش از 2 متر باشد تنها پنجره ترمال بریک مناسب خواهد بود.

  1. از لحاظ ارزش

اگر سنتی تر و اقتصادی تر به قضیه نگاه کنیم پنجره های آلومینیومی ترمال بریک در صورت مستهلک شدن می توانند به عنوان ضایعات آلومینیومی فروخته شوند ولی پنجره های upvc چنین ارزشی ندارند.

  1. از لحاظ سبکی

پنجره هایی که از جنس upvc ساخته می شوند از وزن سبک تری در مقایسه با پنجره های ترمال بریک برخوردار هستند. درست به همین دلیل است که استفاده از پنجره های upvc می تواند وزن کمتری را بر روی سازه و ساختمان وارد نمایید.

نتیجه

اگر از اول این مقاله همراه ما بوده باشید اکنون دیگر در مورد مقایسه پنجره های upvc و ترمال بریک دید بهتری خواهید داشت. بر این اساس نمی توان یکی از این پنجره ها را در حالت کلی بر دیگری ارجح دانست. بایستی به عواملی از قبیل محل پنجره ها و ابعاد و اندازه آنها هم توجه نمود و این که از پنجره خود چه توقعی دارید. به عنوان مثال عایق بندی برای پنجره هایی که با فضای بیرونی در ارتباط هستند بحث مهمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس