ایمن سازی پنجره دوجداره

ایمن سازی پنجره دوجداره

مبحث ایمن سازی پنجره دوجداره نکته بسیار مهمی است. با توجه به اینکه امروزه استفاده از پنجره های دوجداره به دلیل ایجاد عایق حرارتی و صوتی رایج شده است، قصد داریم در این مقاله روش های مختلف ایمن نمودن این پنجره ها را معرفی نماییم.

راه های ایمن سازی پنجره دوجداره

به منظور ایمن سازی پنجره دوجداره گام اول تعیین تعداد پنجره ها است و اینکه اندازه فریم و شیشه هر کدام چقدر است. این اندازه ها می توانند به تهیه حفاظ های هم اندازه پنجره کمک کننده باشند. برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارد که می توان بنا به شرایط و محل قرار گیری پنجره، یکی را انتخاب نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چند روش متداول آشنا نماییم.

  1. قرار دادن میله های امنیتی برای پنجره ها

این روش متداول ترین روشی است که می تواند دسترسی سارقان را به فضای داخلی ناممکن نموده و امنیت ساختمان را تامین نماید. این روش اقتصادی است که می تواند در طرح های مختلفی اجرا گردد. جنس میله نیز بنا به سلیقه فرد می تواند فلزی، پلاستیکی و آهنی باشد که حتما بسته به جنس انتخابی از مقاومت و استحکام متفاوتی برخوردار خواهد بود.

  1. قرار دادن فیلم امنیتی برای پنجره ها

استفاده از فیلم امنیتی بر روی پنجره های دوجداره و یا شیشه درب ها می تواند از شکسته شدن آنها توسط سارقین جلوگیری نماید. استفاده از فیلم ها، می توان گزینه ارزان قیمتی باشد در عین حالی که از روش نصب سریعی نیز برخوردار است. از دیگر ویژگی هایی که می توان برای فیلم امنیتی ذکر نمود، امکان برش آن به اندازه های مختلف است. به عبارتی می توانید بر اساس اندازه پنجره ها آن را برش داده و به راحتی بر روی پنجره نصب و یا از روی آن حذف نمود. برای نصب فیلم می توان از چسب های قوی و مقاوم ویژه استفاده نمود. شما می توانید این فیلم های امنیتی را در طرح های مختلفی از قبیل سفید شفاف و مات، رنگی و یا سیاه بنا به سلیقه خود تهیه نمایید. مزیت دیگری که این فیلم ها علاوه بر کاربری اصلی خود دارند، جلوگیری از جریان هوا نیز می تواند باشد.

  1. استفاده از قفل های امنیتی برای پنجره ها

با افزودن قفل های اضافی برای پنجره ها، می توانید آنها را برای سارقان غیرقابل نفوذ نمایید. استفاده از قفل flip معمول ترین نوع قفلی است که برای پنجره های دوجداره می تواند استفاده شود. این قفل ها در دو نوع مختلف در بازار موجود هستند. نوع اول از یک اهرم چرخان برخوردار است و نوع دوم هم کلید دار بوده و با استفاده از کلید چرخیده و باز می شود. برای نصب قفل های کلیدار باید از قسمت پین آن را به پنجره متصل نمود.

  1. شیشه های نشکن و یا سخت

برای تهیه شیشه های نشکن از ترکیبات مختلفی از قبیل پلاستیک، پلی کربنات و اکریلیک استفاده می گردد. به دلیل مقاومت بالای این مواد در مقابل وارد شدن ضربه، نسبت به شیشه های معمولی از استحکام بیشتری برخوردار هستند. استفاده از این نوع شیشه ها می تواند از شیشه در مقابل شکستن و خرد شدن محافظت نموده و سدی بر سر راه سارقین باشد. شیشه های نشکن مزایای بسیاری دارند و در ضمن به راحتی هم قابل نصب بر روی پنجره هستند. استفاده طولانی مدت و قابلیت نصب در اندازه های مختلف از ویژگی های بارز این شیشه ها است.

پنجره آلومینیومی

  1. استفاده از صفحه های امنیتی

صفحه های امنیتی می توانند امنیت پنجره را تقویت نمایند. در این روش صفحه و قاب ها از جنس فولاد تهیه می شود که مقاومت بیشتری دارد. این صفحه ها در کارخانه تولید و اسمبل می گردند و می توان آنها را به حالت یک تکه بر روی پنجره نصب نمود.

  1. استفاده از استپ پنجره

استپ های پنجره درست همانند استپ های درب است ولی محکم تر از آن بوده و سایز بزرگتری هم دارند. مکانیسم کار این استپ ها به گونه ای است که از باز نمودن پنجره از قسمت بیرونی پنجره ممانعت نموده و از ورود سارقان به فضای داخلی جلوگیری می کنند. همچنین از استپ پنجره ها به عنوان عامل تقویت کننده قفل کودک نیز می توان استفاده نمود.

در حالت کلی استفاده از هریک از موارد ذکر شده می توانند به عنوان حفاظ امنیتی از خانه و محل کار شما در برابر حمله سارقان عمل نمایند. انتخاب هر مورد به شرایط محیطی، قیمت تمام شده و سلیقه و نظر مالک ساختمان بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا پیام بدهید!
تماس